رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از ابطال معاینه فنی ۴۰۰ خودرو طی دو روز گذشته خبر داد.

وینا پرس – رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از ابطال معاینه فنی ۴۰۰ خودرو طی دو روز گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، سرهنگ علی‌اصغر شریفی، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: در این دو روز که به‌دلیل آلودگی هوا طرح زوج و فرد اجرا شد، تعداد ۴۰۰ خودرویی که دودزا بوده و معاینه فنی هم داشته‌اند، معاینه فنی آنها در محل ابطال شده است.

وی افزود: در روزهای فرد خودروهایی که فقط پلاک فرد دارند و در روزهای زوج فقط خودروهایی که پلاک زوج دارند می‌توانند در محدوده طرح آلودگی هوا یا همان زوج و فرد سابق تردد کنند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران گفت: همچنین اکثر محورهای شهر تهران برای تردد خودروهای دیزلی به‌استثنای کامیونت‌ها ممنوع است. شب  گذشته هیچ ترددی در خصوص کامیون‌ها، کمپرسی‌ها و جرثقیل‌ها نداشتیم و این ممنوعیت وجود دارد.

شریفی خاطرنشان کرد: در کل سطح معابر شهر تهران همکاران بنده حضور دارند و به‌صورت هوشمند با خودروهایی که تاریخ معاینه فنی آنها گذشته است برخورد می‌کنند و آنهایی که معاینه فنی دارند ولی خودروی آنها دودزاست در همان محل معاینه فنی آنها را ابطال و برای اخذ معاینه مجدد به مراکز معاینه فنی اعزام می‌کنند.

وی گفت: محدوده طرح کاهش آلودگی هوا همان محدوده طرح زوج و فرد سابق است که از جنوب به شمال از بزرگراه بعثت به‌سمت شمال، بزرگراه نواب به‌سمت شرق، بزرگراه چمران به‌سمت شرق و بزرگراه همت به‌سمت جنوب و بزرگراه امام علی(ع) به‌سمت غرب است که تردد در این معابر بر اساس شماره آخر پلاک است.

انتهای پیام