رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوجبلاغ گفت: هر درخت اکسیژن مورد استفاده دو انسان بالغ در سال را تامین می‌کند بنابراین باید به مقوله درختکاری بیش از پیش توجه کرد.

وینا پرس – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوجبلاغ گفت: هر درخت اکسیژن مورد استفاده دو انسان بالغ در سال را تامین می‌کند بنابراین باید به مقوله درختکاری بیش از پیش توجه کرد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس به نقل از ایسنا، محمد کلاته با اشاره به اینکه روستای شلمزار ساوجبلاغ به عنوان پایلوت استان در اجرای طرح ملی یک میلیارد اصله درخت در کشور انتخاب شده، اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح ۳۵۰ هزار اصله درخت در مناطق مختلف ساوجبلاغ کاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح بر مشارکت مردم تاکید زیادی شده، گفت: امروز دنیا به این نتیجه رسیده که بدون کمک و مشارکت مردم امر حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست امکان پذیر نیست.

وی با اشاره به اینکه هر درخت در سال ۲۳ کیلوگرم کربن دی اکسید را جذب و ۲۷۰۰ کیلوگرم اکسیژن تولید می‌کند، افزود: هر درخت در اصل اکسیژن مورد استفاده دو انسان بالغ در سال را تامین می‌کند بنابراین باید به مقوله درختکاری بیش از پیش توجه کرد.

این مسئول با بیان اینکه با درختکاری به تعدیل دما و کاهش اثرات تغییر اقلیم کمک می‌کنیم، ابراز کرد: تولید و کاشت یک میلیارد درخت توسط دولت طی چهار سال برای کشور در دستور کار قرار گرفته که از این میزان، ۴۰ میلیون اصله درخت برای استان البرز تعیین شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست ساوجبلاغ گفت: نهال‌هایی که بر اساس این طرح کاشته می‌شوند اغلب بومی، سازگار با شرایط اقلیمی استان و مقام به کم آبی هستند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه