با حضور رئیس جمهور ۷.۶ کیلومتر از بزرگراه شمالی کرج که به نام شهید سلیمانی نامگذاری شده است به بهره‌برداری رسید.

وینا پرس – با حضور رئیس جمهور ۷.۶ کیلومتر از بزرگراه شمالی کرج که به نام شهید سلیمانی نامگذاری شده است به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس به نقل ایسنا، آزادراه ۱۸ کیلومتری شمالی کرج که از انتهای آزادراه شهید همت – کرج، تقاطع جاده چالوس آغاز و به آزادراه کرج – قزوین منتهی می‌شود و از سال ۱۳۹۵ آغاز شده است از نتایج سفر اول رئیس‌جمهوری به استان البرز بود که پیشرفت فیزیکی پروژه را به حدود ۷۸ درصد رساند.

فاز نخست این آزادراه به طول ۷.۶ کیلومتر از بخش میانی پروژه، در حد فاصل تقاطع طالقانی شمالی تا تقاطع بلوار انقلاب شمالی قرار دارد.

در ۱۰ ماه گذشته بخش میانی این اتوبان با طول ۷.۶ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده است. تاکنون حدود ۴.۲ میلیون مترمکعب خاکبرداری و ۱۲۰ هزار تن آسفالت‌ریزی انجام و حدود ۶۵ هزار مترمکعب نیز بتن ریخته شده است. پیش‌بینی می‌شود این بخش ظرف ۶ ماه آینده به خوارزمی و ظرف یک سال آینده به تهران برسد. با تکمیل بقیه فازهای این پروژه هم حدود ۴۰ درصد از ترافیک ورودی به البرز کاهش می‌یابد.

به گزارش وینا پرس، سید ابراهیم رئیسی امروز جمعه-۱۷ آذر- برای افتتاح چند طرح عمرانی، خدماتی و زیربنایی به استان البرز سفر کرده است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه