وزیر نفت با اعلام اینکه ۱۶۲۵ جایگاه سوختگیری در سطح کشور فعال شده است، گفت: تا سه ساعت آینده همه جایگاه‌های سوخت کشور به صورت دستی فعال می‌شود و سهمیه موجود در کارت سوخت مردم محفوظ است.

بازگشت جایگاه‌های سوخت تا ساعات آینده

وینا پرس – وزیر نفت با اعلام اینکه ۱۶۲۵ جایگاه سوختگیری در سطح کشور فعال شده است، گفت: تا سه ساعت آینده همه جایگاه‌های سوخت کشور به صورت دستی فعال می‌شود و سهمیه موجود در کارت سوخت مردم محفوظ است.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، جواد اوجی بعدازظهر امروز (دوشنبه) و پس از اختلال در سامانه سوختگیری در برخی جایگاه‌های کشور با حضور در جایگاه سوخت بهار شیراز، اظهار کرد: از حدود ساعت ۱۰ صبح امروز با حمله سایبری عملیات سوختگیری در برخی جایگاه‌های عرضه سوخت متوقف شد.

وی افزود: به محض اینکه این اتفاق رخ داد، ستاد بحران شرکت ملی پخش پالایش فرآورده‌های نفتی شکل گرفت و موضوع با حضور مدیر مدیران وزارت نفت و پالایش و پخش فرآوردهای نفتی بررسی شد و به همه مدیران دستور دادیم تا بسیج شوند و مشکل حل شود.

۱۶۵۰ جایگاه سوخت در کشور فعال شد

وزیر نفت تاکید کرد: با توجه به تجربه سال ۱۴۰۰، سریعاً همکاران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی جایگاه‌های سوخت را به صورت دستی فعال کردند تا عملیات سوختگی انجام شود و وقفه‌ای در سوختگیری صورت نگیرد.

اوجی گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۶۲۵ جایگاه سوخت در سراسر کشور فعال شده و عملیات سوختگیری بدون کارت سوخت در این جایگاه انجام می‌شود، زیرا سامانه را هنوز برنگردانیم و به صورت آفلاین یا دست جایگاه‌ها فعال شدند.

بدون استفاده از کارت سوخت و با سهمیه آزاد سوختگیری انجام می‌شود

وی ادامه داد: از مردم عزیز که صبوری کردند تشکر می‌کنیم؛ همچنین از رسانه‌ها تشکر می‌کنیم که از همان ابتدای نخست کمک کردند اطلاع رسانی به موقع انجام شد.

وزیر نفت بیان کرد: تا دو، سه ساعت آینده همه جایگاه‌های سوخت کشور به صورت دستی فعال می‌شوند و هموطنان عزیز می‌توانند بدون استفاده از کارت سوخت و با سهمیه آزاد (نرخ دوم) سوختگیری انجام دهند.

سهمیه کارت سوخت مردم محفوظ است

اوجی با اعلام اینکه هیچگونه بحث افزایش قیمت انرژی در دستور کار نیست، گفت موجودی ذخایر بنزین کشور خوب است و تامین سوخت طبق روال عادی انجام می‌شود؛ همچنین سهمیه کارت سوخت مردم محفوظ می‌ماند و خللی هم در سهمیه‌ها ایجاد نشده است.

وی اظهار داشت: دشمن صهیونیستی و آمریکا به دلیل شکست در جبه‌های دیگر، می‌خواستند از این طریق مردم ما را دچار چالش و زحمت کنند، ولی مطمئن باشند که خادمین این مردم در وزارت نفت نخواهند گذاشت توطئه آنها عملی شود و به زودی این توطئه هم خنثی خواهد شد.

انتهای پیام