رئیس مجمع نمایندگان استان البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: در سند آمایش سرزمینی البرز به بحث‌هایی مانند پهنه‌بندی‌ها و جایگاه شهرک‌های صنعتی به عنوان عامل اصلی و اثرگذار در تولید و اقتصاد استان، توجه کافی نشده است.

وینا پرس – رئیس مجمع نمایندگان استان البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: در سند آمایش سرزمینی البرز به بحث‌هایی مانند پهنه‌بندی‌ها و جایگاه شهرک‌های صنعتی به عنوان عامل اصلی و اثرگذار در تولید و اقتصاد استان، توجه کافی نشده است.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس به نقل از ایسنا، علی حدادی در نشست‌ هم‌اندیشی با مدیران شهرک‌های صنعتی استان در اتاق بازرگانی البرز اظهار کرد: با توجه به برگزاری جلسات مهم و اثرگذاری مانند شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان در اتاق بازرگانی البرز باید قبل از تدوین برنامه هفتم توسعه و لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ مطالبات و خواسته‌های بخش خصوصی از جمله بررسی سهم شهرک‌های صنعتی از اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در این جلسات مطرح و در ادامه به مجلس اعلام شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان البرز با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی به دنبال ارتباطات حمایتی با صنایع است، گفت: در قانون بودجه و تعیین اعتبار ملی برای استان‌ها، البرز در جایگاه ۲۹ قرار داده شده است، در حالی که از لحاظ منابع درآمدی در سطح کشور رتبه هشت یا ۹ از آن البرز است و بروز چنین مسائلی ناشی از ایرادات مهم در سند آمایش سرزمینی البرز است.

وی در ادامه عنوان کرد: به بحث‌هایی مانند پهنه‌بندی‌ها و جایگاه شهرک‌های صنعتی در سند آمایش سرزمینی البرز علی‌رغم ظرفیت‌های مهم استان در بخش تولید به خوبی توجه نشده است.

حدادی با بیان اینکه استان البرز در بسیاری زمینه‌های تولیدی و صنعتی حائز رتبه‌های برتر کشوری است، افزود: موضوع ضرورت اختصاص سهم شهرک‌های صنعتی از محل قانون مالیات بر ارزش افزوده در بودجه سال ۱۴۰۳ را در صحن علنی و کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اولویت مطرح خواهیم کرد؛ چون این موضوع تنها مختص شهرک‌های صنعتی استان البرز نیست و به کل کشور مربوط می‌شود.

وی در ادامه گفت: به مدیران مجموعه‌های تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان این اطمینان را می‌دهم که در مجلس شورای اسلامی حمایت لازم را از بخش تولید و صنعت خواهیم داشت تا در بودجه سال آتی به رقم اعتبارات و بودجه‌های تخصیصی به شهرک‌های صنعتی افزوده شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان البرز با اشاره به اینکه برخی شهرک‌های صنعتی در این استان از قدمت بالایی برخوردار هستند، گفت: باید زیرساخت‌های مورد نیاز حوزه تولید و صنعت در البرز به خوبی فراهم شود.

وی بیان کرد: ترسیم نقشه جامع پیشرفت و توسعه البرز مشروط بر این است که به فعالیت شهرک‌های صنعتی در استان و حمایت از آنها دقت کافی شود، به عنوان نمونه محور جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان به این سمت پیش رود که زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی و منابع درآمدی برای آن تامین شود.

حدادی ادامه داد: برای تشویق افراد به سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی استان باید رفع قوانین مخل کسب‌وکار و مانع‌زدایی از فعالیت‌های مرتبط به بخش خصوصی به ویژه در لایحه بوجه سال ۱۴۰۳ صورت گیرد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه