رییس بیمارستان فوق تخصصی قلب شهید رجایی کرج با بیان اینکه سن سکته قلبی و مغزی در این استان به زیر ۵۰ سال کاهش یافته است  از گروه های سنی مختلف خواست طرح ملی غربالگری پرفشاری خون و دیابت را جدی بگیرند.

وینا پرس – رییس بیمارستان فوق تخصصی قلب شهید رجایی کرج با بیان اینکه سن سکته قلبی و مغزی در این استان به زیر ۵۰ سال کاهش یافته است  از گروه های سنی مختلف خواست طرح ملی غربالگری پرفشاری خون و دیابت را جدی بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، دکتر علیرضا دهقان نیری در نشست با خبرنگاران افزود: امروزه عوامل متعددی سبب افزایش بیماری های قلبی و عروقی در جامعه شده و سن ابتلا به این بیماری ها را کاهش داده است.

وی گفت : در بحث سلامت اگر راه های ابتلا به بیماری را مسدود و کنترل نکنیم هرچه بودجه و قانون تصویب شود به نتیجه نخواهیم رسید.

رییس بیمارستان فوق تخصصی شهید رجایی کرج ادامه داد: سنجش مستمر فشار خون، دیابت و چربی خون از مهمترین راههای پیشگیری از خطرات بیماری های قلبی و عروقی است.

دهقان نیری اظهار کرد: ضرورت دارد برنامه های غربالگری و درمان بیماران از حالت انفعال خارج و در سطح جامعه به صورت گسترده استمرار پیدا کند.

وی بر فرهنگسازی در زمینه خودمراقبتی و سنجش سلامت همیشگی توسط مردم تاکید کرد و افزود: کاهش مرگ ناشی از سکته قلبی نیازمند تغییر نگاه جامعه به سمت تغذیه سالم و خودمراقبتی است.

رییس بیمارستان شهید رجایی کرج گفت : تغذیه سالم ، ورزش و تحرک از مهمترین اقدامات برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی است اما سنجش سلامت را نباید نادیده بگیریم.

وی با اشاره به طرح سنجش سلامت ملی دیابت و فشار خون از مردم خواست برای سنجش سلامت خود از این فرصت استفاده کنند.

طرح ملی سنجس سلامت دیابت و فشار خون که از آذرماه سال جاری آغاز شده تا ۳۰ دیماه جاری ادامه دارد.

از جمعیت سه میلیون و۲۰۰ هزار نفری استان البرز حدود۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هدف این طرح هستند که تاکنون یک میلیون و ۲۳۸ هزار نفر آنان در این طرح شرکت کرده اند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه