استاندار البرز از افتتاح و بهره برداری از ۲ هزار و ۷۶۵ طرح با اعتباری بیش از ۳۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در این استان در دهه مبارک فجر خبر داد.

وینا پرس – استاندار البرز از افتتاح و بهره برداری از ۲ هزار و ۷۶۵ طرح با اعتباری بیش از ۳۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در این استان در دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، مجتبی عبداللهی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دهه مبارک فجر تداعی گر جانفشانی‌های مردم در مبارزه با رژیم طاغوت برای نیل به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است. انقلاب اسلامی به خواست و اراده مردم شکل گرفته و همواره مورد حمایت و پشتیبانی آنها است.

وی با بیان اینکه امسال نیز به یمن این ایام بسیاری از پروژه‌های بخش دولتی و خصوصی استان البرز آماده بهره برداری شده‌اند و نویدبخش توسعه، پیشرفت و آبادانی ایران کوچک خواهند بود، از افتتاح و بهره برداری از ۲ هزار و ۷۶۵ طرح با اعتباری بالغ بر ۳۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در این استان در دهه مبارک فجر خبر داد.

استاندار البرز با اشاره به ایجاد فرصت شغلی برای ۵ هزار و ۱۵۱ نفر در استان با بهره برداری از این طرح‌ها افزود: از مجموع ۲ هزار و ۷۶۵ طرح آماده بهره برداری، ۲ هزار و ۵۷۵ طرح در بخش دولتی با بیش از ۱۶ هزار و ۷۲۴ هزار میلیارد تومان اعتبار و در بخش خصوصی ۱۹۰ طرح با اعتبار بیش از ۱۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در این ایام افتتاح می‌شود.

عبداللهی گفت: بر این اساس در کرج ۷۴۷ طرح با اشتغال ۷۵۶ نفر، در ساوجبلاغ ۳۲۹ طرح با اشتغال ۴۵۶ نفر، در نظرآباد ۷۰۸ طرح با اشتغال ۸۰۵ نفر، در فردیس ۳۳ طرح با اشتغال ۱۰۷ نفر، در اشتهارد ۸۳ طرح با یک هزار و ۶۵۳ فرصت شغلی، در طالقان ۲۴۴ طرح با اشتغال هفت نفر و در چهارباغ ۲۶۳ طرح با ۸۱۶ فرصت شغلی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

به گفته وی، سال گذشته همزمان با گرامیداشت ایام الله دهه فجر حدود ۴۰۴ پروژه در البرز به بهره برداری رسید که این تعداد در سال جاری به ۲ هزار و ۷۶۵ پروژه رسیده است. در حوزه اعتبارات مربوط به این پروژه‌ها نیز شاهد رشد قابل توجهی هستیم چراکه دولت و بخش خصوصی ورود بسیار خوبی در جهت بهره برداری از پروژه‌های بزرگ استان داشته‌اند.

استاندار البرز بیان کرد: اعتبارات پروژه‌های این ایام در سال ۱۴۰۱ حدود ۶ هزار میلیارد تومان بوده که این رقم امسال به بیش از ۳۳ هزار میلیارد تومان رسیده است. جای خرسندی دارد که با بهره برداری از این پروژه‌ها برای بیش از ۵ هزار و ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه