مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری البرز با بیان اینکه در حال حاضر در ۱۵ روستای استان پایگاه آتش نشانی مستقر است، بر تسریع در ایجاد این پایگاه‌ها در روستاهای البرز تاکید کرد.

وینا پرس – مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری البرز با بیان اینکه در حال حاضر در ۱۵ روستای استان پایگاه آتش‌نشانی مستقر است، بر تسریع در ایجاد این پایگاه‌ها در روستاهای البرز تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، فرشاد قدوسی در جلسه بررسی چالش‌های پایگاه‌های آتش نشانی روستاهای آدران از توابع بخش آسارا و جوستان از توابع بخش بالا طالقان گفت: به موازات این مهم از اکنون باید با مدیریت بخشداران و همکاری دهیاران نسبت به جذب نیروهای آموزش دیده اقدام شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری البرز بیان کرد: مقابله با حوادث و بحران‌های طبیعی و انسانی در روستاها بسیار حائز اهمیت است، بنابراین برای تحقق این مهم باید وضعیت ایمنی و آتش‌نشانی روستایی ارتقا یابد.

به گفته قدوسی، در راستای افزایش تعداد این پایگاه‌ها، تأمین ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز و آموزش کارکنان از جمله برنامه‌های در دست اقدام معاونت امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور است که باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

در این نشست مقرر شد سازمان آتش نشانی شهرداری کرج نسبت به آموزش نیروهای پایگاه‌های روستایی اقدام کند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه