استاندار البرز گفت: تمامی ایستگاه های نوروزی متشکل از دستگاه های خدماتی، امدادی، انتظامی و به ویژه میراث فرهنگی باید در مبادی استان فعال باشند.

وینا پرس – استاندار البرز گفت: تمامی ایستگاه های نوروزی متشکل از دستگاه های خدماتی، امدادی، انتظامی و به ویژه میراث فرهنگی باید در مبادی استان فعال باشند.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، مجتبی عبداللهی در جلسه ستاد سفر استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: ایستگاه‌های نوروزی که در مبادی استان فعالیت دارند باید از تمام ظرفیت‌های خود بهره برداری کنند تا خدمات مطلوبی را به مسافران ارائه دهند.

وی افزود: باید درصدد معرفی اماکن تفریحی، تاریخی و طبیعی استان به مسافران عبوری بربیاییم تا البرز را بیش از پیش به مقصد سفر گردشگران تبدیل کنیم. با توجه به تقسیم وظایف و مشخص بودن تکالیف دستگاه‌ها در بخش‌های مختلف، باید نظارت کافی بر روند ارائه خدمات در تعطیلات نوروزی در دستور کار قرار گیرد.

عبداللهی مطرح کرد: پلیس راهور باید در کنار وظایف ذاتی خود نسبت به آگاهی بخشی مسافران و رانندگان در خصوص رانندگی امن و مخاطرات سرعت غیرمجاز، خواب آلودگی و … اقدام کند. باید نهایت تلاش خود را بر کاهش تصادفات به خصوص در محورهای مواصلاتی استان متمرکز کنیم.

استاندار البرز عنوان کرد: نیروهای امدادی همچون هلال احمر باید حضوری فعال در ایستگاه‌های نوروزی داشته باشند و تا جای ممکن آموزش محور عمل کنند. مجموعه ستاد بحران استان نیز باید در آماده باش کامل باشد و با توجه احتمال بارندگی شدید و وقوع سیلاب‌های فصلی تدابیر لازم را اتخاذ کند.

وی افزود: ستاد بحران می‌تواند با برپایی مانور فرضی و تعریف احتمال مخاطرات در بخش‌های مختلف، میزان آمادگی اعضا را بسنجد و نقاط ضعف را برطرف کند. باید مجموعه امکانات استان برای ارائه خدمات و همچنین مقابله با بحران‌های مختلف احصا شود تا در مواقع لازم غافلگیر نشویم.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه