استاندار البرز گفت: امسال سال پایانی فعالیت دولت سیزدهم محسوب می‌شود و درخواست ما تبدیل سه شهر کمالشهر، ماهدشت و محمدشهر به شهرستان است.

وینا پرس – استاندار البرز گفت: امسال سال پایانی فعالیت دولت سیزدهم محسوب می‌شود و درخواست ما تبدیل سه شهر کمالشهر، ماهدشت و محمدشهر به شهرستان است.

‌به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، مجتبی عبداللهی در نشست شورای اداری استان البرز که با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اتفاقات خوبی که در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و … در دولت سیزدهم رقم خورد، گفت: با توجه به تأکیدات وزارت کشور، از اکنون باید توجه لازم را به انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهرها داشته باشیم.

وی با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر تکریم مردم به نحو احسن و با بیان اینکه در راستای خدمت رسانی به مردم باید به خوبی به وظایف خود عمل کنیم، اظهار کرد: مردم مطالباتی در حوزه ساخت و ساز اراضی قولنامه ای دارند اما رأی دیوان عدالت اداری این اجازه را نمی‌دهد. چندین جلسه با مسؤولان مرتبط برگزار و یک مرحله تقریباً موضوع حل اما مجدداً اشکالاتی به وجود آمد.

استاندار البرز ضمن درخواست از معاون حقوقی رئیس جمهور به منظور تدبیر برای رفع این مشکل به جهت اینکه مطالبه مردم است و می‌تواند در رضایتمندی آنها تأثیرگذار باشد، بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که در حوزه شوراهای شهر وجود دارد، باید راهکارهایی برای تقویت این شوراها اتخاذ شود که در این راستا اصلاح قانون در حوزه ورود شورای نگهبان به تأیید صلاحیت‌ها می‌تواند مؤثر باشد.

عبداللهی عنوان کرد: درخواست بعدی ما در خصوص بند ب پیش بینی مصوبه مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون ماده صد است که در سال گذشته به اتمام رسید و اتفاق خوبی در راستای حل مشکلات مردم بود که پیگیری‌های لازم انجام و در مجلس به قانون تبدیل شد. به منظور رفع مشکلات تخلفات قانون ماده صد که رأی قلع و قمع دارد، درخواست تمدید مجدد قانون مذکور را داریم.

وی با اشاره به اینکه این امر موجب افزایش رضایتمندی مردم و درآمدزایی شهرداری‌ها می‌شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال سال پایانی فعالیت دولت سیزدهم محسوب می‌شود، دیگر درخواست ما تبدیل سه شهر کمالشهر، ماهدشت و محمدشهر به شهرستان است که در سفر دوم رئیس جمهور به استان البرز نیز این موضوع مطرح شد. خواهشمندیم تا زمان باقی است، نسبت به این موضوع ورود شود.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه