مدیر‌کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: آنچه در قانون آمده ‌بازگشایی مدارس در اول مهرماه هر سال بوده و تاکنون ابلاغ جدیدی در ارتباط با بازگشایی زودهنگام به ما اعلام نشده است.

وینا پرس – مدیر‌کل آموزش و پرورش استان البرز گفت: آنچه در قانون آمده ‌بازگشایی مدارس در اول مهرماه هر سال بوده و تاکنون ابلاغ جدیدی در ارتباط با بازگشایی زودهنگام به ما اعلام نشده است.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، علی حجرگشت ‌در حاشیه برگزاری ۲۶ رویداد جشنواره خیّرین  مدرسه‌ساز که در کرج برگزار شد، با اشاره به شایعاتی که در خصوص باز‌گشایی مدارس در شهریور ماه شده است، اظهار داشت: آنچه در قانون آمده ‌بازگشایی مدارس در اول مهرماه هر سال بوده و تاکنون ابلاغ جدیدی در ارتباط با بازگشایی زودهنگام به ما اعلام نشده است.

وی عنوان کرد: ما هرساله بعد از امتحانات خردادماه و اعلام نتایج اقداماتی اساسی در خصوص آماده‌سازی برای سال تحصیلی جدید انجام می‌دهیم که این اقدامات شامل پروژه مهر است که کمیته‌های مختلفی در این خصوص برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با ابراز اینکه امسال شعار «مدرسه تعطیل نیست و تربیت بدون توقف است» است. عنوان کرد: درون مدارس و خارج از آنها نیز اردوگاه‌هایی در تابستان برای دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.

حجرگشت با اعلام اینکه ۶۰ مدرسه در استان البرز دارای چمن و ۴۰ فضای ورزشی در درون و بیرون از مدارس استان وجود دارد که دانش‌آموزان می‌توانند از آنها بهره‌مند شوند، اضافه کرد: تعداد دانش‌آموزان سال تحصیلی در سال جاری ۵۳۰ هزار نفر در استان البرز است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با اظهار پیش‌بینی‌ می‌شود ۸ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز دیگر به این تعداد افزوده شود. ، افزود: با توجه به روند مهاجرپذیری استان البرز در تلاش هستیم در برخی از مناطق  که تعداد دانش‌آموزان بیشتری دارند فضاهای آموزشی بیشتری پیش‌بینی شود.

وی با توجه به اینکه براساس سیاست‌های آموزش و پرورش توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای همراه با کار و دانش در دستور کار قرار گرفته است، گفت: ۲ فضای هنرستانی به فضای آموزشی استان البرز افزوده می‌شود.

حجرگشت افزود: برخی از مدارس که بستر لازم برای احداث کارگاه را دارند با مشارکت اداره‌کل نوسازی و تجهیزات مدارس استان البرز دارای کارگاه شده‌اند و برخی از مناطق که استقبال بیشتری وجود دارد تبدیل مدرسه به هنرستان می‌شود.

وی با تصریح به با توجه به اینکه در استان البرز با کمبود فضای آموزشی و در برخی از مناطق با مشکل نیروی انسانی مواجه هستیم. ، گفت: در تلاش هستیم با ساماندهی فضاهای آموزش کلاسی بدون معلم نماند.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه