معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز از افزایش ۲۸ درصدی حمل کالا از استان به سراسر کشور در سال گذشته خبر داد.

وینا پرس – معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز از افزایش ۲۸ درصدی حمل کالا از استان به سراسر کشور در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، میثم قدمی از افزایش ۲۸ درصدی حمل کالا از استان البرز به سراسر کشور در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۲ میزان کالای حمل شده از مبدأ استان البرز به سراسر کشور برابر با ۱۲ میلیون و ۸۹۴ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ افزایشی ۲۸ درصدی داشته است.

وی تعداد شرکت‌های حمل‌ونقل کالای استان البرز را ۱۰۴ شرکت اعلام کرد و افزود: تعداد بارنامه‌های صادره توسط این شرکت‌ها در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۰ میلیون فقره بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۲۳ درصدی همراه بوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز عنوان کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تا نیمه خرداد ماه میزان کالای حمل شده از استان البرز برابر با ۲ میلیون و ۲۹۸ هزار تن بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸ درصد افزایش داشته است.

قدمی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد از سهم بارهای استان محصولات ساختمانی و معدنی بوده اظهار کرد: بیشترین بارهای جابه‌جا شده در استان محصولات کشاورزی است که سهم ۳۲ درصدی از کل بارهای استان را دارد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه