مدیر مخابرات منطقه البرز از افتتاح بزرگترین مرکز داده مخابرات ایران در این استان در آینده نزدیک خبر داد.

وینا پرس – مدیر مخابرات منطقه البرز از افتتاح بزرگترین مرکز داده مخابرات ایران در این استان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، عبداله بیان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه افتتاح این مرکز به زودی انجام می شود و رویداد بسیار  مهمی برای استان محسوب می شود، گفت: این مرکز از لحاظ امنیت دارای بالاترین ضریب امنیتی است.

وی افزود: شرکت مخابرات ایران مهمترین شرکت در کشور است که باید زیرساخت‌های اقتصاد دیجیتال را فراهم آورد و در این زمینه موفقیت‌های خوبی را کسب کرده است.

مدیر مخابرات منطقه البرز با اشاره به اینکه از سال گذشته که مسئولیت دبیرخانه انقلاب صنعتی چهارم به مخابرات البرز واگذار شد، اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: در این راستا شروع به شناسایی شرکت‌هایی کردیم که در این حوزه فعال هستند و کار کردند، تا بتوانیم از توان آن‌ها برای توسعه اینترنت اشیا استفاده کنیم.

وی عنوان کرد: در این راستا  از ۱۱ محوری که ارکان انقلاب صنعتی را تشکیل می‌دهند در نظر داریم در ۶ محور که قرابت بیشتری با صنعت مخابرات دارد، فعالیت انجام بدهیم که عبارتند از سنسور، اتصال، پلتفرم عمودی، پلتفرم افقی، ابرداده و هوش مصنوعی.

رئیس دبیرخانه انقلاب صنعتی چهارم شرکت مخابرات ایران ادامه داد: قصد داریم تمام شرکت‌هایی که در این حوزه فعال هستند را شناسایی کنیم و در این مسیر از نمایشگاه‌هایی که برگزار می‌شوند، کمک بگیریم  که در حال حاضر شرکت های خوب و  قوی پیدا کرده‌ایم و قرارداد آن‌ها در حال نهایی شدن است.

بیان با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی، دامداری و پردازش ابری، هوشمندسازی ساختمان و شهر در حال فعالیت و توسعه محصول در استان هستیم، گفت: در زمینه فیبر نوری که به‌عنوان یک بستر انتقال سریع و امن جدید در عرصه زیرساختی اقتصاد دیجیتال مطرح است، اقدامات خوبی انجام شده  و برای هرآن چه که در حوزه اقتصاد دیجیتال و کسب‌وکارهای نوین می‌تواند به مردم خدمات ارائه کند برنامه داریم .

 مدیر مخابرات منطقه البرز  با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد از دستگاه های اجرایی این استان به فیبر نوری متصل شده اند، افزود: اکنون بیش از ۲۰ هزار مشترک در البرز از خدمات فیبر نوری استفاده می کنند.

بیان با اشاره به اینکه ظرفیت های لازم برای ارائه خدمات گسترده فیبر نوری در این استان آماده است، گفت: مشترکان می توانند از این ظرفیت بالقوه در عرصه ارتباطات و اینترنت پرسرعت بهره مند شوند.

وی افزود: اکنون برای بیش از ۲۳ هزار تلفن ثابت استان از بستر فیبر نوری واگذار شده است.

مدیر مخابرات منطقه البرز با بیان اینکه تحقق دایری فیبر نوری در استان البرز نیازمند همکاری و مشارکت مردم، شهرداری ها و سازمان نظام مهندسی ساختمان و سایر دستگاه های اجرایی است گفت:  باید قبل از ساخت و سازها این ظرفیت در مکان های مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی فراهم شود که در این خصوص تفاهم نامه ایی با سازمان نظام مهندسی استان منعقد شد.

بیان عنوان کرد: با تلاش انجام شده علاوه بر بافت شهری، ارتباط بیش از۹۹ درصد از روستاهای این استان نیز از طریق فیبر نوری برقرار شده است.

مدیرکل مخابرات البرز گفت: تاکنون بیشتر شرکت های تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی استان البرز به شبکه فیبر نوری پیوسته اند ضمن آنکه مشترکان نیز می توانند از این پس بدون تغییر شماره و با همان شماره تلفن فعال خود، فیبر نوری دریافت کنند.

وی بیان کرد: واحدهای مسکونی، اداری و تجاری در استان البرز می‌توانند با بهره گیری از این فناوری نیازهای خود را در حوزه ارتباطات با کیفیت مطلوب برآورده سازند.

مدیرکل مخابرات البرز اضافه کرد: متعهد هستیم تا پایان سال بخش قابل توجهی از خانوارهای استان را تحت پوشش شبکه فیبر نوری ببریم و انتظار می رود شهروندان از این شبکه برای فعالیت های اینترنت پرسرعت بیشتر بهره ببرند.

بیان ادامه داد: مهمترین ویژگی فیبر نوری پایداری خوب و کاهش سرقت و آسیب های آن است، ضمن آنکه کیفیت و سرعت اینترنت در بستر فیبر نوری بالا است.

وی  در پایان درخصوص سرقت کابل‌های مخابراتی نیز گفت: یکی از چالش‌های جدی مخابرات، مقوله سرقت کابل‌هاست که مشکلاتی را درخصوص قطع خدمات تلفن ثابت مشترکان  باعث شده است. با این حال راهکارهای  شرکت مخابرات  تا حدودی کاهش این رویه را به همراه داشته است.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه