قیام عاشورا به رهبری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بی شک یکی از ماندگارترین انقلاب ها و قیام های تاریخ بشریت است.

ویناپرس – قیام عاشورا به رهبری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بی شک یکی از ماندگارترین انقلاب ها و قیام های تاریخ بشریت است. آنجایی که یک لشکر ۷۲ نفره در برابر لشکری چند هزار نفری می ایستد و در حالی که می داند در برابر این حجم انبوه از سربازان سپاه کفر کشته می شود اما برای آنکه حق خواهی و حقانیت طلبی در تاریخ فراموش نشود و نمیرد، خون خود را در راه اسلام اهدا می کند تا راه نجات و هدایت انسان همچنان پرفروغ و جاویدان باقی بماند .

نهضت حسینی و حادثه جانسوز عاشورا آن چنان بر قلب ها تاثیر گذارده است كه هر سال با فرا رسيدن ماه محرم، خون پاک شهیدان عظيم الشان کربلا، در رگ های تاریخ جوششی تازه می یابد و عاشقان دلسوخته را شوریده تر و تشنگان حقیقت را شیفته تر می سازد. به راستي كه عاشورا براي همه اعصار و زمان‌ها، بر فراز قلّه رسالت احياي امر به معروف و نهي از منكر جای گرفت.

عاشورا نمایش پرشکوه عشق است که با ایثار و از خودگذشتگی حسین علیه السلام و یاران فداکار آن حضرت در صحنه کربلا خلق می‌شود. عاشورا برای ما تنها یک حادثه نیست؛ بلکه نوعی فرهنگ و آغازی دیگر است. حادثه عاشورا هر چند در زمانی بسیار کوتاه تحقق یافت و بیش از نیم روز دوام نیافت، امّا عمق حادثه چنان روایت تلخی را به تصویر می‌کشد که توجّه همه عالم را به خود معطوف می‌سازد و چنان شور و حرکتی می‌آفریند که همه قیام‌های حق طلبانه و آزادی خواهانه از سرچشمه‌اش آب می‌خورد و بر محور آن می‌چرخد. این وظیفه ماست که فرهنگ عاشورا و پیام کربلا را خوب بشناسیم و سرمشق زندگی خود قرار دهیم.

فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را به همه عاشقان حضرت ثارالله(ع) تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم. امید که عزاداری های ما در شرایطی که ویروس منحوس کرونا زندگی عادی و نعمت حضور در تکایا را از همگان سلب کرده است مورد قبول درگاه الهی و آن حضرت واقع شود، ان شاءالله.

نویسنده:

مینا صفدری، مدیر مسئول و صاحب امتیاز پایگاه خبری ویناپرس

انتهای پیام