رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز از کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات درون شهری از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ تاکنون در این استان خبر داد.

وینا پرس – رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز از کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات درون شهری از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ تاکنون در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وینا پرس، سرهنگ حمدالله رحمتی پور، اظهار کرد: تصادفات منجر جرح نیز طی این مدت ۶۰ درصد و تصادفات خسارتی در این مدت بیش از ۱۲ درصد کاهش داشته است.

وی درخصوص میزان تردد از ابتدای طرح نوروزی تاکنون در معابر درون شهری افزود: طی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تردد در معابر درون شهری استان ۱۰ درصد افزایش یافته است .

رحمتی پور افزود: پلیس راهور استان در قالب عوامل پیاده، تیم‌های پلیس بزرگراه، تیم‌های گشتی موتورسوار و خودرویی به صورت محسوس و نامحسوس، خودروهای مکانیزه ثبت تخلفات ساکن در سطح شهرستانهای استان البرز حضور فعال خواهد داشت‌ ضمن اینکه معابر درون شهری از طریق سامانه های هوشمند و دوربین های منصوبه در سطح شهرستانها کنترل شده و با تخلفات از این طریق نیز برخورد خواهد شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز همچنین از برخورد جدی و قاطعانه با تخلفات حادثه ساز در طرح انتظامی ترافیکی نوروز در این استان خبر داد و بیان کرد: در اجرای طرح نوروزی ۳۱۰ وسیله نقلیه به دلیل تخلفات حادثه ساز توقیف شده است.

برخورد جدی با تخلفات حادثه ساز اعم از سرعت و سبقت غیرمجاز، حرکات مارپیچ و عبور ازچراغ قرمز و استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی به طور مستمر و شبانه روزی در دستور کار پلیس بوده چرا که تمام تلاش همکاران در راستای ایجاد نظم و امنیت ترافیکی هموطنان، مسافران و مترددین خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: هدف پلیس ایجاد بستری ایمن برای سفرهای نوروزی مردم بوده و سلامتی هموطنان قابل مماشات نخواهد بود و در این راستا با برهم زنندگان نظم و ناقضان مقررات راهنمایی و رانندگی برابر قانون برخورد خواهد شد.

انتهای پیام

  • نویسنده : تحریریه